Box Project – Oddajcie nam czytelnię!

Czy kiedykolwiek byłeś w czytelni głównego kampusu Politechniki Krakowskiej? Jeżeli nie – zrób to. Natychmiast zrozumiesz temat tego projektu. Jeżeli już tam byłeś, to jakie były twoje wrażenia? Według nas przypomina ona muzeum a nie miejsce, które powinno sprzyjać rozmowom nad projektami, studenckim pracom grupowym i miejscem łączącym dostęp do kompendium wiedzy z przyjaznym miejscem pracy. Właśnie to jest celem naszego projektu – zamierzamy odzyskać czytelnię i bibliotekę!

Jak my wyobrażamy sobie czytelnię? Wystarczy spojrzeć na uczelnie za granicą! To nie są abstrakcyjne pomysły, tylko wizje opierane na istniejących i świetnie działających przykładach.

Edynburg:

Czytelniaw Edynburgu

 

Cambridge:

Czytelnia na Uniwersytecie Cambridge

 

Uniwersytet Kent State:

Scape pods na Uniwersytecie Kent State

 

Jaki jest twój plan zajęć? Zapewne pełen 1,5 godzinnych przerw, które ciężko dobrze zagospodarować. Najlepiej byłoby poświęcić ten czas na zebranie się całą grupą projektową i ruszyć do przodu z wyznaczonymi zadaniami… no właśnie. Tylko gdzie? Galeria Krakowska? Najbliższe mieszkanie? Kawiarnia na uczelni? Nie! Takim miejscem powinna być właśnie czytelnia! Dostęp do internetu, prądu, wszelkich książek i kompendiów wiedzy oraz przestrzeni do pracy i miejsca z którego nikt nas nie wyrzuci bo za głośno dyskutujemy nad naszą pracą albo za fakt, że nic nie zamówiliśmy w barze! Właśnie tak wyobrażamy sobie NASZĄ CZYTELNIĘ!

 

Zamierzamy znieść w czytelni całkowity zakaz rozmów i całkiem inaczej zagospodarować jej przestrzeń. Głównym założeniem jest wykonanie “boxów” z plansz posterowych:

Miejsca do pracy odgrodzone planszami posterowymi.

Zamierzamy stworzyć dla studentów zamknięte, nieduże pomieszczenia które powinny być zaopatrzone w biurko, komputer, tablicę suchościeralną, gniazdka, oraz ekran do wyświetlania treści z laptopów i przenośnych urządzeń USB.  Dodatkowo chcemy udostępnić wolną przestrzeń zapełnioną fotelami i biurkami, gdzie nie będzie panowała bezwzględna cisza! Będzie to miejsce spotkań studentów, w którym jest dostęp do internetu, miejsce do posiedzenia i odrobienia zadań oraz zaplanowania i wykonania projektów. Dodatkowo na tym terenie chcemy ustawić automaty z kawą, napojami,kanapkami i słodyczami.

study_lounges

 

Czy nie takiego miejsca potrzebujemy na terenie Politechniki Krakowskiej? Pomóżcie nam odzyskać czytelnię i wypełnijcie naszą ankietę!:

https://www.interankiety.pl/interankieta/47780909b92b11d66dd98d4a427e6207

Leave a Reply